Kızılötesi Nedir?

Kızılötesi Nedir?

prizma

Ön eki “Infra” Latince ve “aşağıda” anlamına gelir. Kelime “infrared” bu nedenle görülebilir ışık spektrumunun kırmızı ucunun altında olan elektromanyetik radyasyonun aralığına karşılık gelir. Görebildiğimiz kızılötesi spektrumu, 780 nm ‘den 1,000,000′ nm (nanometre) için dalga boyu aralığındadır. Isıtma ve yararlı etkisi sayesinde, kızılötesi radyasyon genellikle “ısı radyasyonu” olarak adlandırılır. Cildin ısı koruma mekanizmaları en az ısı transferinden etkilenir.

Kızılötesi Işının Özellikleri Nedir? 

Kızılötesi ışın cilde temas olmaksızın ısı transfer eder. Isıtma ve yararlı etkisi sayesinde, kızılötesi radyasyon genellikle “ısı radyasyonu” olarak adlandırılır.  Cildin ısı koruma mekanizmaları en az ısı transferinden etkilenir.

Bu nedenle birçok faydası vardır;

  • Kızılötesi ışın, cildin ısı düzenlemesinde en az etkiye sahiptir.
  • Temas (hiçbir baskı ve hiçbir kaplama) olmadan çalışır.
  • Cildin ısı emme kapasitesini ayarlar ve kolayca düzenler.

Hatırlanması gereken önemli şeyler:

  • Radyasyon limitlerine  (gözler için 8-10 mW/m3 ve cilt için  80-100 mW/m3) uyulmalıdır.
  • Cildin sıcaklığı çok fazla artmamalıdır, cilt sıcaklığı maksimum 43 ° C aşmamalıdır. Aksi takdirde cildin bazı bölümleri hasar görebilir. Bu sınır, ısı uygulamanın tüm türleri için geçerlidir.

Kızılötesi Işınlarından Derin Isı

Kızılötesi ışınının vücuda ısı uygulamasının en iyi yolu temassız ve cildin ısı regülasyonunu aksatmamasıdır. Kızılötesi ışınları vücuda çarptığı zaman bunlar cildin en üst tabakaları tarafından emilir ve ısıya dönüştürülür ve vücut içine daha fazla nüfuz edilir. Vücut cildi soğutmak için ciltte kan dolaşımını artırır. Isı yalnızca kan yoluyla vücutta taşınabilir ve dağıtılabilir. Isı ayarlama doğru uygulandığı zaman derin ısı mümkündür.

 

© 2020 Physiotherm
Serik Cad. Havaalanı Karşısı No:411 Merkez 07300 Antalya/TÜRKİYE

Tel: +90 (242) 340 25 75
Fax: +90 (242) 340 25 77
Email: info@physiotherm.com.tr

sensual hair bob wet and wavy hair with closure hair extensions uk quad weft hair extensions uk types of hair weaves and their names remy hair extensions toni " guy illuminating hair perfume review russian slavic hair suppliers hair extensions uk wedding hair extensions before and after xpression braiding hair colours real hair wigs